Fertőtlenít
A zsálya antibakteriális és fertőtlenítő hatású, ezért kiválóan alkalmas a légúti és a torokfertőzések kezelésére. A zsálya tea köptető és lázcsillapító hatású, így segíti a váladék feloldását és a gyulladás csökkentését. A zsálya tea gargalizálása enyhíti a torokfájást, a mandulagyulladást és a rekedtséget is. Az orvosi zsálya csepp vízben történő feloldás után a teához hasonlóan fejti ki hatását.
Tipp: Légúti panaszok esetén támogassuk immunrendszerünket vas tabletta szedésével!
Vízhajtó
A zsálya nemcsak a légutakat, hanem a húgyutakat is védi a fertőzésektől. A zsálya tea vizelethajtó hatású, így segíti a húgyhólyag és a vesék kiürülését, valamint csökkenti az esetleges gyulladást. A zsálya tea fogyasztása javasolt hólyaghurut, vesemedence-gyulladás és vesekő esetén is.
Segíti az emésztést
A zsálya jótékonyan hat az emésztőrendszerre is. A növény keserűanyagai serkentik az emésztőnedvek termelését, így segítik az ételek megemésztését és a tápanyagok felszívódását. Ezen kívül gyomornyugtató hatású, ezért hasznos lehet gyomorégés, gyomorfekély, gyomor- és bélhurut esetén, továbbá csökkenti a puffadást, a teltségérzetet és a görcsöket is.
Nők gyógynövénye
A zsálya különösen hasznos lehet a nők számára, hiszen ösztrogénszerű hatóanyagai miatt pozitívan hat a hormonháztartásra is. Ennek köszönhetően enyhíti a menstruációs fájdalmakat, szabályozza a vérzést és csökkenti a premenstruációs tüneteket. A változókorban lévő nőknek is segíthet, hiszen mérsékli a hőhullámokat, az izzadást, az alvászavarokat és az idegességet.
Zsálya külsőleg
A zsálya külsőleg is alkalmazható különféle bőrproblémákra. A növény levelei gyorsítják a sebgyógyulást, fertőtlenítik és összehúzzák a sebeket. A zsálya tea borogatása segíthet aranyér, fekély, égési sérülés, rovarcsípés és bőrgyulladás esetén is. A zsálya illata nyugtató és frissítő hatású, ezért aromaterápiás célokra is használható.
A cikk megjelenését támogatta a bioextra.hu
Szponzorált tartalom