Leírás és Paraméterek
A Mecsek Körömvirág szirom tea belsőleg a torok és a tápcsatorna gyulladásos megbetegedéseire, külsőleg pattanások, sebek, égési sérülések kezelésére javasolt.
A körömvirág az egyik legjobb gyulladáscsökkentő gyógynövény.
Fertőtlenítő és gombaölő tulajdonsággal is rendelkezik, ezért jól alkalmazható öblögető szerként torokfertőzés és szájpenész kezelésére.
A népgyógyászatban elsősorban bőrgyulladásokra, sebek, horzsolások, lábszárfekély gyógyítására használják, mivel nagyon jó hámosító hatású. Nap okozta égés esetén nyugtatja a bőrt, segíti a bőr regenerációját.
Főzete alkalmas aranyérre ülőfürdőként, valamint ekcéma kezelésére borogató- vagy lemosó szerként. Pattanásos bőrt is kezelhetsz vele, szépen lehúzza a gyulladást és megakadályozza a felülfertőződést, egyúttal ápolja a arcbőrt is.
Belsőleg az emésztőrendszer gyulladásaira alkalmas. Segíti a székletürítést, megszünteti a bélgyulladást és gyomorfekély esetén is hatékony.
Alkalmazása: 1-2 teáskanál (1-2 g) vágott gyógynövényt 150 ml vízzel leforrázunk, 10-15 perces állás után szűrjük. Naponta többször, 1-1 csészével fogyasszunk!
Összetevők: Körömvirág szirom (Calendulae flos)
Kapcsolódó cikkek:
Gyártó - Mecsek Drog Kft. | |
Kiszerelés - 20 g |
Vélemények
Tájékoztatás
Tájékoztatás - A törvényi előírásnak megfelelően, szeretnénk az alábbiakra felhívni a figyelmedet vásárlás előtt:
- Az étrend-kiegészítők nem helyettesítik a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
- A www.gyogynovenysziget.hu egy internetes áruház, a weboldalunkon található termékleírások a gyártók, forgalmazók, szállítók, valamint publikus lexikonok, szakkönyvek és folyóiratok információi, ezek tartalmáért áruházunk a felelősséget nem vállalja.
- Betegség esetén, az étrend-kiegészítő szedésével kapcsolatosan, kérd ki szakorvosod tanácsát, véleményét.
- Minden esetben figyelmesen olvasd el a termék csomagolásán lévő, illetve a termékhez mellékelt tájékoztatót! A tájékoztatóban szereplő javasolt mennyiségeket ne lépd túl!
- Az étrend-kiegészítők élelmiszereknek minősülnek és bár kedvező élettani hatással rendelkezhetnek, amely egyénenként eltérő lehet, jelölésük, megjelenítésük, és reklámozásuk során nem engedélyezett a készítményeknek betegséget megelőző vagy gyógyító hatást tulajdonítani, illetve ilyen tulajdonságra utalni.