Eredménytelen a fogyókúrád? Tudd meg a valódi okát és legyen álom alakod!

Hasi zsírpárna eltüntetése, fogyás hasról

Már minden létező fogyókúrát kipróbáltál, de mégsem érted el az álomsúlyt? Vagy némelyik fogyókúra hatásosnak bizonyult ugyan, de hamar visszaszedted a kínkeservvel leadott kilókat?

Ne keseredj el! Valószínűleg csak rossz módszerhez folyamodtál. Sokan azt gondolják, hogy a fogyókúra az csak éhezéssel és önsanyargatással lehet eredményes. Valójában sokkal egyszerűbb a megoldás, mint hinnéd, és várhatóan nem is jár annyi kínszenvedéssel, mint az éhezés.

A titok az álomsúlyhoz ennyi: tedd rendbe a májfunkciódat és ürítsd ki a mérgeket a szervezetedből!

Mi? Tényleg ennyi lenne?

Igen! A szervezetben felhalmozódott méreganyagok ugyanis többnyire zsírban tárolódnak. A képlet egyszerű: minél több mérget viszel be a szervezetedbe, annál több zsírra van szüksége a testednek, hogy azokat el tudja tárolni, amíg elég kapacitása lesz a májadnak ahhoz, hogy fel tudja dolgozni és ki tudja üríteni azokat.

Hogy is van ez?

Sajnos mindannyian mérgező környezetben élünk és folyamatosan ki vagyunk téve a vegyi anyagokkal teli élelmiszerek ártalmainak is. A toxicitást ezért szinte lehetetlen elkerülni, így a máj és az emésztőrendszer könnyen túlterheltté válhatnak.

A méreganyagokat két kategóriába sorolhatjuk: vízoldékony és zsíroldékony toxinok. A vízoldékony mérgek könnyedén kimosódnak a szervezetből a vesék és a vér által. A zsíroldékony mérgektől azonban jóval nehezebb megszabadulni. A zsíroldékony mérgek közé tartoznak a peszticidek, tartósítószerek, élelmiszer adalékanyagok, nehézfémek, műanyagok és más vegyi anyagok. Ezeknek vízoldékonnyá kell válniuk ahhoz, hogy a test teljes egészében képes legyen eltávolítani őket.

A máj létfontosságú szerepet tölt be ebben a folyamatban. Ha az emésztés és a méregtelenítés nem megfelelően működnek, a helyzet rosszabb lesz. Ezek a mérgek utat fognak találni maguknak a májból a vérbe, a zsírsejtekbe és az agyba, ahol éveken át képesek elraktározódni.

Kiegyensúlyozott emésztésnél, megfelelő stressz szintnél és jól működő méregtelenítésnél ezek a káros anyagok nem tudnak elraktározódni.

 

Emésztőrendszer szerepe a fogyásban

Amikor megemésztjük az ételt, az étkezési és a mérgező zsírok a gyomorból a vékonybélbe kerülnek, ahol az epe a májból kiválasztódik és az epehólyag emulgeálja őket. Bolyhok milliói és nyálka is található a vékonybélben. Ezek kisöprik a vékonybelet és segítik az étkezési zsírok felszívódását, miközben a mérgező zsírokat a májba küldik feldolgozásra. Ha ez a méregtelenítési folyamat károsodik, a szervezet nem fogja tudni eltávolítani a mérgező zsírokat, helyette tárolni kezdi őket.

A test nyirokrendszerének legelejét GALT-nak, azaz a nyálkahártyához kapcsolódó limfoid szövetnek nevezik, ez veszi körbe az egész bélrendszert. A nyálka segít felszívni és feldolgozni az étkezési és a mérgező zsírt is.
Nagyon fontos, hogy a bélfalon fél cm-es vastagságban a nyálka és a bélbolyhoz is megfelelően működjenek. A nyirokrendszer a bél körül az összes felszívott zsírt a májba szállítja vissza, ahol a máj a hasznos zsírból koleszterint, sejtmembránokat, hormonokat, agysejteket és bőrt állít elő. A káros zsírokat a máj feldolgozza, és eltávolításra alkalmassá teszi. Egy túlterhelt nyirokrendszer minderre nem képes.

A következő tünetek jelezhetik, hogy a túlterhelt GALT károsan hat a nyirokrendszerre:

• puffadás
• mell duzzadása és érzékenysége menstruáció alatt
• felesleg lerakódása a hason
• hiperérzékenység
• bőrirritációk, bőrviszketés
• ízületek merevsége
• kéz- és lábdagadás
• kiválasztási zavarok
• fejfájás

A bélbolyhokat számos tényező károsíthatja, pl. a stressz, ételek, melyek veszélyeztetik a belek megfelelő működését. A bélbolyhok ki is tudnak száradni nagy stressz hatására, ilyenkor székrekedés léphet fel. A székrekedés is kiszáríthatja a bélbolyhokat és nyálkatermelésre kényszerítheti őket.

Egészséges bélbolyhok

Ha túl sok nyálka termelődik, a széklet normálisnak tűnhet (1-3 székletürítés naponta), de még mindig fennállhat a puffadás, valamint megmaradhat a hason az egészségtelen zsírréteg. Ha még több a nyálka, a széklet egyre gyakoribbá és lazább állagúvá válik, hasmenésszerű lesz. Ha nyálka van a székletben, azonnal foglalkoznunk kell ezzel a problémával! Ez azt jelenti, hogy a túl sok nyálka károsította a bélbolyhokat. Ilyenkor a méreganyagok lebontásának folyamata meggátolja a jó zsírok szállítását, a mérgező zsírok kiválasztását, a normális immunválaszt, a bélfal egészségének fenntartását. Normál esetben a nyirokrendszer által felszívott mérgek semlegesítését az immunrendszert támogató fehérvérsejtek végzik a nyirokrendszer több mint 500 nyirokcsomójában.

Ha túl sok a nyálka, lehetséges, hogy ez nem történik meg és a toxinok vissza lesznek irányítva a májba. Annak érdekében, hogy megakadályozzuk a méreganyagok visszaáramlását a májba, meg kell teremteni a béltraktus nyálka membránjainak érzékeny egyensúlyát, nem lehetnek sem túl szárazak, sem túl nedvesek.
A bélbolyhok más tényezők miatt is károsodhatnak, pl. a stressz, az aggodalom, a feldolgozott élelmiszerek, a kávé, a cukros üdítők, az élelmiszer adalékanyagok és a savtúltengés.

Egészségünk szempontjából az optimális epeáramlás a májból szintén nagyon fontos, mivel az epe felfalja a zsírokat és immunválasz adóként viselkedik az emésztőrendszerben. Felfalja a nehézfémeket, a parazitákat, a káros baktériumokat és számos más anyagot, ami károsíthatja a szervezetet. Ha sok rost szerepel az étrendünkben, a túl sok epe a wc-be kerül. Ellenkező esetben, ha az étrendből hiányzik a rost, az epe akár 94%-a újra felszívódik a májban, a benne lévő méreganyagokkal együtt. Ilyenkor a máj túlterheltté válik, mivel nem számít a toxikus zsírsejtek visszatértére.

Következésképpen a máj idővel telítődhet, az epe pedig vastag és iszapos lesz, így nehezebben fogja lebontani a zsíroldékony mérgeket és nem fog tudni ellenállni a gyomorsavaknak, amik belépnek a vékonybélbe. A sav irritálja a bélbolyhokat és több pangó, reaktív nyálka termelődéséhez vezet. Ez akadályozhatja a hasnyálmirigy enzimjeinek áramlását a vékonybélbe, mivel a hasnyálmirigynek közös epevezetéke van az epehólyaggal, és amikor az áramlás blokkolva van vagy lassú, az emésztés veszélybe kerülhet.

A máj telítődése: A méreganyagokkal és epével feltelt máj a zsíroldékony mérgeket a véráramba nyomja, ahol azok megtalálják az útjukat a zsírsejtekhez, ahol éveken át el tudnak raktározódni, degenerációhoz és oxidációhoz vezetve. A test minden része, beleértve az agyat is, lehet ezeknek a méreganyagoknak a célpontja. Egyre gyakoribb, hogy ezek a toxinok neurotoxinokká válnak és az agy zsírszöveteiben raktározódnak el kognitív zavarokat és más egészségi problémákat okozva ezzel.

Szüntesd meg a zsírt, hogy megszabadulj a mérgektől! Avagy méregteleníts, hogy megszabadulj a felesleges zsírtól…

Hasi zsírpárna eltüntetése

Az ajurvédikus orvoslásban a fő hangsúlyt a zsírégetésre helyezik és nem elsősorban fogyás céljából. A zsíranyagcsere segítségével megy végbe a szervezet méregtelenítési folyamata, a toxinok eltávolításához elengedhetetlen a zsírsejtek felszámolása. Amint az idegrendszer kikerül a stressz nyomása alól, a szervezet természetes módon zsírt kezd égetni.
Zsírt számos módon égethetünk, de fontos néhány életmódbeli változtatást is eszközölni. Fontos megérteni az emésztőrendszer, a nyirokrendszer és az epe integritását, melyek a legfontosabb résztvevői a zsírégetési és méregtelenítési folyamatnak.

A jó zsírok hasznosítására való képtelenség és az ételallergia

Előfordul, hogy valaki nem tudja lebontani és felszívni ezeket az egészséges zsírokat, mivel a bélbolyhok és a nyirokerek a bél körül túlterheltté váltak. Ennek eredményeként sokakat diagnosztizálnak gabonafélékre, tejtermékre és szójára való érzékenységgel. Ezek az élelmiszerek nehezek, nehéz őket megemészteni és magas a nyálka tartalmuk. A glutén irritálhatja a bélfalat és még több reaktív nyálka termelődését idézheti elő. Ez komolyan károsíthatja a bélfal azon képességét, hogy egészséges védelmezője legyen testünknek. Nem olyan nehéz mellőzni ezeket az élelmiszereket egy ideig, de teljesen felhagyni a búza és a tej fogyasztásával igen embert próbáló feladat.

 

Mit tegyél, hogy végre megszabadulj a súlyfeleslegtől?


1. Tisztítsd meg a bélrendszeredet!

A béltisztítás igen lényeges. A bélfalra tapadt salakanyagok megakadályozzák a bélfalon történő visszaszívódást, ezért a vitaminok és ásványi anyagok jelentős része kiürül, ahelyett, hogy felszívódna és beépülne. Emellett könnyebben megtapadnak a gombák és baktériumok, amelyek komoly emésztési problémákat, bélgyulladást, fekélyt és rossz emésztést idézhetnek elő.

A béltisztításhoz nem kell nagyon drasztikus módszerekhez folyamodnod. Számos természetes anyag létezik, amelyek a segítségedre lehetnek ebben és semmilyen kellemetlenséggel vagy mellékhatással nem jár az alkalmazásuk.

  • Kovaföld kúra: a kovaföld egy természetes anyag, amely felszívja és magába zárja a méreganyagokat, nehézfémeket és a bélben lévő gyulladásos nyálkát is, melyek aztán a kovafölddel együtt kiürülnek. A bél fala letisztul, a bélben a felszívódás helyreáll, normálissá válik a széklet. A nagy mennyiségű méreganyag kiürülésével a májfunkció is helyreáll, megkezdődik a zsírégetés. Ha többet szeretnél tudni a kovaföld kúráról, olvasd el a Teszteltük: a kovaföld por hatását című cikkemet.
  • Béltisztító készítmények: ezek főként a bélfalon letapadt salakanyag fellazításában segítenek. Tabletta és por formájában is találsz ilyeneket bioboltokban, gyógyszertárakban. Ilyen pl. az Oxytarm béltisztító kapszula, vagy a Zöldvér Colon Control por. 


 

2. Méregteleníts!

Az interneten számos méregtelenítő kúra recept található. Ezek többségétől azonban óva intelek, mert a legtöbb erős hasmenéssel jár együtt, amely a bélnek sem tesz jót. Emellett komoly bélgörcsök, émelygés, hasi fájdalom is kísérheti. A gyógynövények nem okoznak ilyen drasztikus tüneteket és az alkalmazásuk nem jár mellékhatásokkal (kivéve, ha allergiás vagy az adott gyógynövényre…)

Javaslom a csalánt, amely tea vagy cseppek formájában is fogyasztható. Kiváló vértisztító, és méregtelenítő hatású. A méregtelenítő funkciót a keserű gyógynövények támogatják, mint pl. a benedekfű, gyermekláncfű, körömvirág.

Naturland salaktalanító teakeverékKész teakeverékek is kaphatók, melyek közül a Naturland Salaktalanító teakeveréket ajánlom neked. Egészen kellemes az íze és nagyon hatékony!

 

Kosárba

 

 

3. Regeneráld a májadat és segítsd a méregtelenítő munkáját!

Ha hosszú ideje nem tudtad leadni a súlyfeleslegedet, akkor a szervezeted jó régen küzd a méreganyagokkal. A májad évek óta túlterhelt lehet, amit a májszövetek könnyen megsínylenek. A máj azonban képes regenerálódni, amit segíthetsz máriatövis kúraszerű szedésével. Olaj és kapszula formájában is kiváló.

Válassz máriatövis készítményt itt>>>

 

Emellett keserű gyógynövényekből készített teák fogyasztásával is támogatást nyújthatsz a májadnak. Kész teakeverékeket is találsz erre a célra. Ilyen pl. a Naturland májvédő és detoxikáló teakeverék, a Dr. Chen Máj meridián tea, vagy a Mecsek Májtea.

 

4. Néhány könnyen betartható étrendbeli változás:

  • Figyeld meg, hogy van-e olyan étel, amelynek a fogyasztása után kellemetlen hasi tünetek, bélgáz, puffadás, émelygés, esetleg székrekedés vagy hasmenés jelentkezik. Ezeket lehetőség szerint kerüld a továbbiakban!
  • Végeztess étel allergia tesztet. Könnyen lehet, hogy némelyik élelmiszert nem tudja megfelelően bontani a szervezeted. Ezeket a szervezetedet méreganyagként azonosítja. Ha túl sokat fogyasztasz belőlük, akkor ezek is elraktározódnak. A leggyakoribb problémát a tejcukor, a tejfehérje, a glutén, és a tartósítószerek okozzák. Vérből a legtöbb könnyen kimutatható, de egy biorezonancia vizsgálat során is kiderülhet.
  • Étkezés után közvetlenül ne igyál, várj legalább 20 percet vele. A folyadék ugyanis felhígítja a gyomorsavat, így az emésztés lelassul. A gyomorban pangó étel azonban bomlásnak indul, amely toxikus anyagok termelődésével jár együtt.
  • Hasonló a helyzet az esti étkezéssel is. Este 7 után már ne egyél semmit (ide értve a nassolást is!). Az emésztés az esti órákban lelassul, mert a szervezet felkészül az éjszakai alvásra. Alvás közben a legtöbb funkciót az agy kikapcsolja, vagy teljesen takarékra teszi. Ilyen az emésztés is. Ha este 7 után, vagy éjszaka eszel, az étel nem tud megemésztődni. Ott áll a gyomorban, miközben rothad, bomlik, rengeteg méreganyagot termelve ezzel. Másnap székrekedés, fejfájás, émelygés jelentkezhet.
  • Igyál sok folyadékot, mert ez segít kiüríteni, kimosni a méreganyagokat a szervezetedből.
  • Vannak bizonyos élelmiszerek, melyek rendkívül hatékonyak a máj megtisztításában és egészséges működésének helyreállításában. Ilyen a fokhagyma, a grapefruit, a cékla, sárgarépa, zöld tea, zöld leveles zöldségek, alma, olívaolaj, avokádó, gabonafélék, keresztes virágú zöldségek, citrom, lime, dió, káposzta, kurkuma. Ezekből amit csak lehet, vegyél fel a napi étrendedbe.
  • Mozogj többet! Akár a napi fél óra tempósabb séta is megteszi. A vérkeringés felgyorsításával hamarabb távoznak a méreganyagok. Ezzel együtt a nyirokkeringés is felgyorsul és így nincs ideje pangani és lerakódni a mérgeknek.
  • fogyas-hasrol

 

 

Szöllősi Adrienn

Felhasznált forrás: www.extremesilverblog.com


Kapcsolódó cikkek

Tartalomhoz tartozó címkék: Fogyókúra