Leírás és Paraméterek
A Fitodry Kökényvirágból készített forrázat enyhe hashajtó, vízhajtó, húgyúti betegségek ellen használják.
A kökény termése magas C-vitamin tartalommal rendelkezik, s jótékony hatással bír többek között a szív- és érrendszerre. A terméséből készült lekvár nemcsak nagyon finom, de emésztési zavarokra is alkalmas.
A virágjából teát készíthetünk, mely remekül funkcionál vízhajtóként, hashajtóként és vértisztítóként egyaránt. Annyira szelíd, de eredményes hashajtó, hogy kisgyermekeknek és várandósoknak is adható. Zsírcsökkentő tulajdonságú, és vese-, valamint hólyag bántalmaknál is kitűnően használható.
A leveleiből néhányat fél liter vízben forralva, majd a forrázatot megszűrve olyan szájvizet készíthetünk, amely enyhíti a torokfájást és gyógyítja a megduzzadt mandulákat is.
A kérgéből készült főzetnek pedig nyugtató hatása ismert. A csonthéjas gyümölcs emelett olyan flavonoidokban bővelkedik, melyek csökkenthetik a rákos megbetegedések kockázatát.
Elkészítés: 3 ek. szárított virágot 6 dl forrásban lévő vízzel forrázz le, majd 20 percig hagyd állni, utána lszűrd le.
Ha más javallat nincs, naponta három alkalommal igyál 2-2 dl teát.
Kapcsolódó cikkek:
Gyártó – Fitodry Kft. | |
Kiszerelés – 30 g |
Vélemények
Tájékoztatás
A törvényi előírásnak megfelelően, szeretnénk az alábbiakra felhívni a figyelmedet vásárlás előtt:
- Az étrend-kiegészítők nem helyettesítik a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
- A www.gyogynovenysziget.hu egy internetes áruház, a weboldalunkon található termékleírások a gyártók, forgalmazók, szállítók, valamint publikus lexikonok, szakkönyvek és folyóiratok információi, ezek tartalmáért áruházunk a felelősséget nem vállalja.
- Betegség esetén, az étrend-kiegészítő szedésével kapcsolatosan, kérd ki szakorvosod tanácsát, véleményét.
- Minden esetben figyelmesen olvasd el a termék csomagolásán lévő, illetve a termékhez mellékelt tájékoztatót! A tájékoztatóban szereplő javasolt mennyiségeket ne lépd túl!
- Az étrend-kiegészítők élelmiszereknek minősülnek és bár kedvező élettani hatással rendelkezhetnek, amely egyénenként eltérő lehet, jelölésük, megjelenítésük, és reklámozásuk során nem engedélyezett a készítményeknek betegséget megelőző vagy gyógyító hatást tulajdonítani, illetve ilyen tulajdonságra utalni.