Februári tea kalauz – milyen gyógynövény teákra van leginkább szükségünk a tél végén?

Februári tea kalauz – milyen gyógynövény teákra van leginkább szükségünk a tél végén?

A téli hónapok kihívást jelenthetnek az egészségünk számára, de egy csésze forró gyógytea igazi megváltás lehet. Februárban még javában tart a hideg idő, a fáradtság pedig egyre jobban rányomhatja bélyegét a mindennapokra. A szervezetünk kimerülhet a vitaminhiány és a kevesebb napsütés miatt, ráadásul a szezonális megfázások és influenzás megbetegedések is gyakoriak. Ilyenkor. különösen jól jönnek a természet kincsei: olyan gyógynövények, amelyek segítenek erősíteni az immunrendszert, enyhíteni a téli nyavalyákat és új energiát adni. Lássuk, mely teák lehetnek a legjobb segítőink ebben az időszakban!

februári immunerősítő gyógynövény teák

1. Hársfa tea – az immunrendszer bajnoka

A hársfa tea nemcsak ízletes, de kiválóan támogatja az immunrendszert is. Enyhe izzasztó hatásának köszönhetően segít leküzdeni a megfázást, valamint csökkenti a torokfájást és a köhögést.

Elkészítés: Forralj fel 2,5 dl vizet, majd öntsd le vele egy teáskanálnyi hársfavirágot. Hagyd állni 10-15 percig, majd szűrd le. Édesítsd mézzel vagy datolyasziruppal a tökéletes ízhatásért! 

 

2. Csipkebogyó tea – a C-vitamin bomba

A csipkebogyó tele van C-vitaminnal, ami különösen hasznos a téli időszakban az immunrendszer erősítésére és a fáradtság leküzdésére. Emellett antioxidáns tartalma is magas, így hozzájárul a sejtek védelméhez.

Elkészítés: Egy marék szárított csipkebogyót áztass be egy éjszakára hideg vízbe, majd másnap lassan melegítsd fel (de ne forrald), és hagyd ázni 15 percig. Édesítés nélkül is finom, bár elég savanykás. Nyugodtan édesítheted mézzel, kókuszvirág cukorral vagy agavé sziruppal. 

 

3. Kamilla tea – a nyugtató kortyok egy csészében

A kamilla köztudottan nyugtató hatású, de emellett gyulladáscsökkentő és fertőtlenítő tulajdonságokkal is bír. Kiváló választás lefekvés előtt, vagy ha egy kis belső békére vágysz. Forró gőzét be is lélegezheted a csésze fölé hajolva. Jót tesz az arcüregnek és az orrüregnek, segíthet csökkenteni a nyálkahártyák gyulladásait.

Elkészítés: Egy teáskanálnyi szárított kamillavirágot forrázz le 2,5 dl vízzel, hagyd állni 5-10 percig, majd szűrd le.

 

4. Gyömbér tea – a természetes melegítő

A gyömbér felmelegíti a testet és serkenti a vérkeringést, ráadásul gyulladáscsökkentő és vírusölő hatású is. Görcsoldó és lazító hatása jótékony puffadás és bélpanaszok esetén. Kiváló választás, ha fázós vagy, vagy éppen kezdődő megfázás ellen védekeznél, vagy emésztési panaszokkal küszködsz.

Elkészítés: Vágj vékony szeletekre egy kis darab friss gyömbért, öntsd le forró vízzel, és hagyd állni 10-15 percig. Egy kis mézzel és citrommal igazán frissítő lesz! 

 

5. Borsmenta tea – frissesség és megkönnyebbülés

A borsmenta enyhíti a torokfájást és segíti az emésztést. Vérkeringést fokozó hatása felfrissít, segíti a koncentrációt, növeli a szellemi és fizikai teljesítőképességet. Ha teltségérzeted van, vagy éppen kicsit levertnek érzed magad, egy csésze borsmenta tea új lendületet adhat.

Elkészítés: Egy teáskanálnyi szárított borsmentalevelet forrázz le 2,5 dl vízzel, hagyd állni 5-7 percig, majd szűrd le. A legjobb hatás érdekében érdemes ízesítés nélkül elkortyolgatni. Bármelyik teát is választod, figyelj arra, hogy mindig frissen készítsd el, és ha lehet, ellenőrzött forrásból származó alapanyagokat használj!

 

Hajrá, melegedj fel, és támogasd az egészséged egy finom gyógynövény teával!

teli-immunerosito-teak

Szöllősi Adrienn


 

Kapcsolódó cikkek

 

Tartalomhoz tartozó címkék: Tea sarok