Az almaecet 6 fantasztikus gyógyhatása

Az almaecet 6 fantasztikus gyógyhatása

Az almaecetet leginkább a fogyókúrákkal összefüggésben szoktuk emlegetni, vagy gasztro oldalakon találkozhatunk vele, ahol gyakorta ajánlják tavaszi salátákhoz öntetként. Az almaecetnek azonban számos előnyös hatása van a szervezetre. Természetgyógyászok ajánlják különféle betegségekre kiegészítő kezelésként vagy megelőző jelleggel. Az almaecet egyébként nem csak nagyon egészséges, de ráadásul fillérekbe kerül az étrend-kiegészítőkhöz képes. Érdemes hát megismernünk, mi mindenre is alkalmazhatjuk sikerrel. Íme a 6 legfontosabb betegség, melyeken segíthet az almaecet!

Almaecet gyógyhatásai

1. Almaecet gombák, baktériumok és vírusok ellen

Az almaecet fertőtlenítő hatását mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy számos biotisztítószer gyártó cég használja a termékében antibakteriális összetevőként. Ha nem vagy híve a vegyszeres takarításnak, használd te is az almaecetet vízzel hígítva felületek fertőtlenítésére. Előnye, hogy nem marja meg a felületeket és nem károsítja a környezetet, viszont elpusztítja a kórokozókat.

A gyógyászatban is kiaknázhatjuk az almaecet fertőtlenítő hatását. Hippokratész, a modern orvoslás atyja, már több, mint 2000 évvel ezelőtt ecettel tisztította ki a sebeket. Az ecet kiválóan alkalmas körömgomba, lábgomba ellen és hajtetvek elpusztítására is. Akár töményen, vagy hígítva is használhatjuk lábfürdőhöz, hajmosóvízként vagy lemosószerként.

 

2. Almaecet puffadás ellen

Étvágytalanság és rossz emésztés esetén is használj almaecetet! Az almaecet ugyanis megakadályozza a rothasztó baktériumok szaporodását a belekben, ezáltal csökkenti az evés utáni hosszas telítettségérzést és a puffadást. Ha ilyen panaszaid vannak, akkor három héten át igyál meg minden nap reggel éhgyomorra 2 teáskanál ecetet 2 dl vízben elkeverve.

 

3. Bőrkiütések, övsömör, ekcéma és rovarcsípések ellen

Az almaecet nem csak fertőtlenítő hatású, hanem enyhíti a viszketést és segíti a bőr regenerálódását. Mivel a bőr alapvetően enyhén savas, a lúgos hatású szappanok és tisztálkodószerek kiszáríthatják és irritálhatják a bőrt. Az ecet savas jellegénél fogva képes helyreállítani a bőr ph értékét, enyhítve ezzel a bőrbetegségek tüneteit.

Ekcéma, csalánkiütések, övsömör, pikkelysömör esetén is használd fürdéshez vagy borogatásként. Egy kád vízbe tegyél 2 dl almaecetet és üldögélj benne legalább 10-15 percet. Borogatáshoz 2 dl vízben keverj el 2 teáskanál almaecetet és egy puha vásznat vagy gézlapot belemártva tedd a kezelendő felületre. Szinte percek alatt enyhíti a viszketést és a bőr száraz feszülését.

 

4. Mézes almaecet álmatlanság ellen

Nagyon stresszes életet élünk, emiatt gyakran csak ébren hánykolódunk az éjszaka folyamán és a pihentető alvás elmarad. Kiváló orvosság álmatlanság ellen, ha 2 dl mézbe 4-6 teáskanálnyi almaecetet elkeversz és ebből 2 teáskanálnyit beveszel közvetlenül lefekvés előtt. Ha nem jön álom a szemedre még fél óra elteltével sem, vegyél be még 2 teáskanállal. Ha éjszaka valamiért felébredsz, szintén vegyél be egy adagot a mézes-almaecetes keverékből.

 

5. Torokfájás, torokgyulladás, fogínygyulladás ellen

Mivel az almaecet kiváló fertőtlenítő, ezért segíthet a felső légúti fertőzések és fogíny betegségek esetén is. 1 teáskanál almaecetből és 2 dl vízből készíts öblögetőt, majd gargarizálj vele minél mélyebben. Ez a keverék akár egy nap alatt képes elpusztítani a torokfájást okozó streptococcus baktériumokat és ezáltal enyhíti a torokfájást és gyorsítja a gyógyulást.

Fogíny betegségeknél öblögess a keverékkel néhány percig, majd köpd ki. Végezd el legalább 2-szer naponta, fogmosást követően.

 

6. Érelmeszesedés ellen

Az almaecet számos jótékony hatással bír az érrendszerünkre nézve. Javítja a vérkeringést és vértisztító hatású. Kiválóan alkalmazható érelmeszesedés ellen, akár megelőző jelleggel is. Az almaecet ugyanis oldja a meszet, az erek faláról és az ízületekről egyaránt. Meszesedés esetén enyhíthetjük panaszainkat, ha minden nap megiszunk egy pohár vizet 2 teáskanál almaecettel.

Bevethetjük visszerek ellen belsőleg és külsőleg egyaránt. Az almaecetes borogatás segíti a gyulladás és a fájdalom csökkentését, belsőleg pedig tisztítja a vért, javítja a vérkeringést, így a visszeres panaszokat természetes módon enyhítik.

almaezet-hatasai

 

Szöllősi Adrienn

 


Kapcsolódó cikkek

 

Tartalomhoz tartozó címkék: Természet patika