Minőségi termelői mézek a webáruházban>>>
A méz évezredek óta fontos gyógytápláléka az emberiségnek. Számos régészeti lelet (spanyolországi sziklarajzok, Ebers-papirusz, ószövetségi leírások) igazolja a méhészkedés, mézgyűjtés és a sokoldalú mézfelhasználás történetét. A méz igen jól eltartható, értékes élelmiszer. Jó példa erre a Paestumban (Nápoly mellett) egy régi görög templom romjai között talált, 2300 éves, de még magas élvezeti értékkel bíró mézlelet.
A méz ásványi anyagokat (vas, réz, mangán, szilícium, klór, kálium, nátrium, foszfor, alumínium, magnézium), vitaminokat (B1, B1, B3, B6, C-vitamint), illóolajokat, enzimeket, fehérjét, invertcukrot (glükóz és fruktóz keveréke) tartalmaz. Minél sötétebb a méz színe, annál magasabb az ásványi anyag tartalma (erdei mézek, vegyes virágmézek, gesztenyemézek).
Fokozatos felszívódása miatt a szervezetet kevésbé terheli meg, jól tolerálják a gyerekek is. Nem izgatja az emésztőrendszer nyálkahártyáját, enyhén nyugtató hatása is van. Vérszegénység, keringési problémák, szívpanaszok, vesepanaszok, légúti megbetegedések, felfekvések, bőrsérülések kezelésére is hasznos.
A méz baktérium-, vírus- és gombaellenes hatása miatt rendkívül hatásos, természetes fertőtlenítő is. Erősen ozmotikus hatása miatt alkalmas sebgyógyításra is.
Minőségi termelői mézek a webáruházban>>>
Az egyes mézfajták gyógyhatásai
Gesztenyeméz: visszérre, vérszegénységre
Akác- és repceméz: gyomorsav problémákra
Vöröshere méz: hasmenés ellen
Fenyőméz: légúttisztító
Hársméz: megfázásos állapotokban gyógyhatású
Mentaméz: bél-, epe- és gyomorgörcsök esetén hatásos.
Igen jó gyógyhatással bírnak a különböző vegyes virágmézek, mivel sok összetevőjük valamennyi pozitív hatása érvényesül fogyasztásuk során.
Forrás: www.sokszinuvidek.hu