A Méz 8 jótékony hatása a bőrre

A Méz 8 jótékony hatása a bőrre

A mézről mindenki tudja, hogy egy egészséges cukorhelyettesítő, amely Paleo étrendbe is beilleszthető és bizonyos mézfajtákat a cukorbetegek is fogyaszthatnak. Szintén köztudott a méz immunrendszerre gyakorolt jótékony hatása. Csodálatos tulajdonságai miatt és varázslatos összetevői miatt a méz kiváló bőrápoló is. Íme 8 ok, amiért érdemes beépítened az arcápolási és bőrápolási rutinodba!

Méz használata bőrre

 

1. A méz univerzális és olcsó bőrápoló

A méz bőrre történő használata mindig jó ötlet. Szinte minden bőrproblémára beválhat, és bármilyen bőrtípusra alkalmazható. Kreatívan kombinálhatod más természetes konyhai alapanyagokkal az adott bőrproblémádnak megfelelően, így a méz univerzális, hatékony és olcsó szépségápolást biztosít. A méz arcápolóként való rendszeres használata egészséges, fiatalos és ragyogó bőrt eredményez, javítva a bőr tónusát és a bőrhibákat.

 

2. Mélyen hidratálja a bőrt

A mézben található enzimek lehetővé teszik, hogy könnyen és mélyen beszívódjon a bőrbe. Vitaminjai és ásványi anyagai így a legalsóbb rétegekbe is eljutnak, hidratálva és kondicionálva a bőrt a mélyebb rétegektől a felszínig. A méz természetes nedvesítőszer, ami azt jelenti, hogy a levegőből nedvességet von be a bőrbe. Ezért a méz arcra történő felhordása a legjobb módja annak, hogy a bőr hidratált, friss és rugalmas maradjon.

Így használd a mézet hidratáló maszkként:

Tisztítsd meg a bőrt a szennyeződésektől. Arcra elegendő egy evőkanál méz, ha nagyobb felületre szeretnéd kenni (pl. lábra), akkor ennél többre lesz szükséged. Adj hozzá néhány csepp vizet, ha nagyon sűrűnek találod és oszlasd el egyenletesen a bőrön. Hagyd állni 15-20 percig, majd öblítsd le hideg vízzel. Tökéletes hidratáló maszkként szolgál. Akár minden nap is alkalmazhatod, de hetente legalább kétszer javasolt a tökéletes hidratáltság eléréséhez.

 

3. Pórustisztító

A méz tökéletes pórustisztító, és a tág pórusú bőr hatékony arcápolója. Az arca felhordva megnyitja az eltömődött pórusokat és eltávolítja belőle szennyeződéseket. Így könnyedén megszabadulhatsz a fekete mitesszerektől. Emellett a méz fertőtlenítő és antibakteriális tulajdonságaival segít megelőzni a pattanások kialakulását. A méz hidratálja és összehúzza a bőr pórusait a tiszta arcbőr érdekében.

Így használd a mézet pórustisztítóként:

Keverj össze egy evőkanál mézet két evőkanál jojoba olajjal vagy kókuszolajjal. Vidd fel ezt a pakolást  a tiszta, száraz bőrre, és körkörös mozdulatokkal óvatosan masszírozd be az arcbőrbe. Néhány percig had fent a pakolást, majd hideg vízzel öblítsd le.

 

4. Gyengéd bőrradír, irritáció nélkül

A mesterséges hámlasztók és a durva szemcséjű bőrradírok gyakran okoznak bőrpírt és kisebb sérüléseket a bőrön. Mondj búcsút a bőrirritációnak azzal, hogy egyszerűen átváltasz a mézre, mint bőrradírra. A méz óvatosan eltávolítja az elhalt hámsejteket és világosítja a bőrt. Egészségesebb, puha és ragyogó arcbőrt biztosít!

Így használd a mézet hámlasztószerként:

Keverj össze két evőkanál mézet egy evőkanál szódabikarbónával. Nedvesítsd meg az arcodat, majd vidd fel rá a mézes-szódabikarbónás keveréket. Ezután körkörös mozdulattokkal, óvatosan dörzsöld szét az arcodon egy-két percen keresztül. Ezután hideg vízzel alaposan öblítsd le.

 

5. Elhalványítja a hegeket

A méz természetes hidratáló és fertőtlenítő hatóanyagai gondoskodnak a bőr puhaságáról, csökkentik a gyulladásokat és gyorsítják a sebgyógyulást. Ezenkívül a mézben található antioxidánsok segítenek helyreállítani a sérült bőrt. A mézzel kezelt sérülések szinte heg nélkül gyógyulnak, a meglévő hegeket pedig elhalványítja. Striákra is beválik!

Így használd a mézet a hegek és striák eltüntetésére:

Keverje össze egy evőkanál mézet egy kanál kókuszolajjal vagy olívaolajjal. Vidd fel az érintett területre, és körkörös mozdulatokkal masszírozd finoman egy-két percig. Ezután helyezz rá egy meleg vízzel átitatott kendőt és hagyd rajta, amíg kihűl.. Ismételje meg minden nap.

 

6. Gyógyír napégette bőrre

A méz az egyik legjobb gyógyszer az égési sérülések kezelésére. A méz elősegíti a napégette bőr regenerálódását azáltal, hogy csökkenti a gyulladást, és tápanyagokkal látja el a sérült szöveteket. Így meggyorsítja az új bőrsejtek képződését és a sérült bőr regenerálódását.

Így használd a mézet napégésre:

Keverj össze egy rész mézet két rész tiszta Aloe Vera géllel. Finoman vigye fel a napégette bőrre és hagyd beszívódni. Ha szükséges, tiszta, langyos vízzel zuhanyozz le néhány óra múlva, hogy az esetlegesen be nem szívódott mézet eltávolítsd.

 

7. Harcol a pattanások és aknék ellen

A méz hatóanyagai megtisztítják az eltömődött pórusokat, és rendszeres használat mellett segítik azok tisztán tartását. Antibakteriális és gyulladáscsökkentő tulajdonságai megnyugtatják a bőrt, segítik a pattanások gyorsabb gyógyulását és megelőzik az újabbak kialakulását. Aknés hegek esetén halványítják a hegeket, segítik a bőr regenerálódását.

Így használd a mézet pattanásokra és aknékra:

Vigyél fel nyers mézet a pattanásokra, vagy az egész arcodra. Teljes arc esetén kb. 1-2 evőkanál méz elegendő. Ha túl sűrű a méz, adj hozzá pár csepp vizet. Hagyd fent 15 - 20 percig, majd csapvízzel öblítsd le.

 

8. Öregedésgátló hatású

A méz a legjobb természetes ránctalanító. A méz arcmaszkként történő rendszeres alkalmazása javítja a bőr rugalmasságát, amely ezáltal fiatalosnak és ragyogónak tűnik! A méz számos antioxidánst tartalmaz, beleértve a polifenolokat és a flavonoidokat, amelyek segítenek a bőrben lévő kollagén károsodások kezelésében, így csökkentve az öregedés látható jeleit. Hidratáló hatásánál fogva feltölti a bőrt, mely így feszesebbé és rugalmasabbá válik.

Így használd a mézet ráncok ellen:

Egy evőkanál mézhez keverj fél evőkanál argánolajat, vagy folyékony halmazállapotú sheavajat. A megtisztított arcbőrre vidd fel óvatos mozdulatokkal és hagyd beszívódni. Nem szükséges lemosni, de ha nem szívódik be teljesen és ez zavar, akkor 10-15 perc elteltével mosd meg az arcodat langyos vízzel.

Méz jótékony hatásai a bőrre

 

 

Szöllősi Adrienn


Kapcsolódó cikkek

Tartalomhoz tartozó címkék: Bőrápolás